Seneca

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním

a odkládáním,

život utíká.

Výlet do Rakouska-Moldaublick

25. září 2012 v 9:32 | Pro pohodu |  Výletníček
Tak jsem si vzpomněla, že jsem vám slíbila ještě nějaké zážitky z naší dovolené na Šumavě. Tentokrát jsme vyrazili opět za hranice. Z Nové Pece by se ten výlet dal zvládnout jako celodenní na kole (zdatnější cykloturisté), ale jak člověk stárne tak se snaží si námahu všemožně ulehčitUsmívající se. A tak jsme naložili kola na auto a za hranici dojeli autem. Po příjezdu do našeho naplánovaného výchozího bodu jsme nejprve zaparkovali před obřím hotelem, ale pak jsem si všimla, že o kousek dál přes silnici je obří neplacené parkoviště. Tak jsme po sundání kol raději přeparkovali tam, aby nás někdo náhodou z hotelového parkoviště nevykázal. A podle šipek jsme vyrazili k námi zvolenému cíli.Byl vzdálený něco přes čtyři kilometry .
Už za první zatáčkou mě nadšení přešlo. Před námi byl nekonečně vypadající stoupák po pěkné široké lesní silnici. Vzhledem k tomu, že mě zrovna ten den zlobil žaludek, myslela jsem, že to vzdám hned na začátku. Přiznám se,že kopec jsme vyšli pěšky .Stoupání bylo asi kilometr dlouhé,ale mně to připadalo nekonečné. Pak se najednou po naší levici objevila obří dřevěná rozhledna,ale to ještě nebyl cíl naší vyjížďky .Naštěstí odsud už nás čekalo jen mírné stoupání po obvodu kopce. Dojeli jsme na pěkně upravené parkoviště nad kterým stál dřevěný srub s občerstvením a pokladnou. A za ním už vykukovala naše vytoužená rozhledna. Zakoupili jsme si zvýhodněnou vstupenku i na rozhlednu, kterou jsme míjeli už níže a začali stoupat vzhůru k vytoužené vyhlídce. Teď vám ukážu pár fotek,ale budu muset hodně vybírat, protože se docela zatáhlo a chvílemi spadlo i pár kapek a fotky nejsou vůbec kvalitní, řekla bych, že hrozné.

Z vrcholu rozhledny je vidět skoro celé Lipno
Řeknu vám, kam se hrabou obě stezky v korunách stromů.To byly procházky růžovým sadem.Tady jsem měla opravdu nepříjemný pocit.Zvlášť nahoře, když ještě začal foukat vítr a bylo to cítit i na konstrukci rozhledny .
Posvačili jsme,udělali poslední foto a vydali se na níže položenou Alpskou vyhlídku

Byla ze dřeva a pocit jsem na ní měla příjemnější než na té železobetonové obludě

Alpy jsme kvůli mlžnému oparu v dáli moc neviděli, ale pohled na rakouskou krajinu byl moc pěkný


Odtud jsme vyjížděli na ten hrozný kopec

Odměnou za tu námahu nám byl pěkný sjezd dolů. A to už jsme na parkovišti v Schönebenu, tak ještě jeden pohled na hotel a vyrážíme zpět.

Ještě než jsme přejeli hranici do Čech, zastavili jsme se na jednom pěkném tichém místě a kde to bylo vám ukážu zase někdy příště.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 25. září 2012 v 9:56 | Reagovat

Taky by mi ten výstup na železnou, otevřenou konstrukci rozhledny nedělal dobře, vůbec si nejsem jistá, jestli bych vylezla až nahoru. Ovšem ten výhled byl parádní i přes to nic-moc, počasí. ;-) Dřevěná rozhledna vypadá bezpečnější a výhled do Rakouska, byl taky skvělý. :-) Nohy a plíce dostaly při výstupu zabrat, ale stálo to zato. :-)

2 Alis Alis | Web | 25. září 2012 v 13:15 | Reagovat

Ahoj Jani, to byl krásný výlet a ta nádherná panorámata :-)  :-)  :-)

3 Very Very | 25. září 2012 v 15:36 | Reagovat

ahoj Jani, moc pěkný výlet a ten nádherný srub, je fajn, že jsi si před tím šeredným úrazem stihla aspoň takhle trochu užít. Měj se moc hezky :-) a opatruj se

4 Hanka Hanka | Web | 25. září 2012 v 20:07 | Reagovat

Rozhledny jsou hrůzostrašné, Jani, nevím, jestli bych se na ně odvážila vylézt ??? Zato snímky krajiny jsou nádherné, i když nebyla moc dobrá viditelnost. Musel to být krásný výlet.
Brzy se uzdrav, abys zase mohla někam vyrazit. :-)

5 Iva Iva | Web | 26. září 2012 v 20:00 | Reagovat

Ahoj Jani, určitě to byl nádherný výlet. Já na rozhledny nelezu a ještě když mají roštové chody. Brrr. ;-) Zdravím, přeji pohodové podzimní dny a hlavně bezbolestné hojení. :-D  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama