Seneca

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním

a odkládáním,

život utíká.

Po Velikonocích

9. dubna 2012 v 23:00 | Pro pohodu |  Výletníček
Konečně je to za námi. Celý víkend jsem přemýšlela zda a co napsat, v hlavě se mi honily nadpisy článku podle momentální situace a nakonec jsem se odhodlala až dnes.
Nemám moc ráda Velikonoce a tak jsem letos docela přivítala, že by jsme je měli trávit mimo domov . Měli jsme pozvání ke známým na Šumavu. Tak jsem už dlouho dopředu vymyslela program aby jsme jen celé dva dny neseděli a nepovídali. A dlouho dopředu jsem sledovala předpověď počasí na ,,slunečno.cz".A čím víc se blížily Velikonoce, tím mi bylo jasnější, že z mých plánů asi nic nebude. Moje plány totiž vyžadovaly alespoň trochu slušné počasí, jenže to co se dělo v sobotu a v neděli se s nimi vůbec neslučovalo. A tak jsem nakonec přesvědčila přítele, že jet 250 km někam jen proto, aby jsme seděli dva dny v hospodě nebo u někoho v obýváku, se opravdu nevyplatí. Společně jsme se rozhodli, že tenhle výlet spácháme až se trochu oteplí a i na Šumavě bude přijatelně.
Ani velikonoční přejídání se u nás tenhle rok nekonalo.Víkendový jídelníček se totiž skládal z krupkové polívky , na kterou jsem použila vývar z uzeného masa.To přišlo do velikonoční nádivky .Včera si rodina vyžádala k obědu buřty na pivuSmějící se a na dnešek jsem udělala houbovou omáčku s těstovinami. Jen jsme oproti jiným víkendům trochu víc pekly .Dcera udělala ve čtvrtek strouhaný tvarohový koláč, já v sobotu jahodové řezy a včera ještě jablkový perník. Ten se bude asi dojídat nejdéle.
No a na dnešní ,,červené" pondělí jsem si naplánovala výlet na zámek .Po ránu bylo trochu chladněji, ale nakonec jsme se na sluníčku chvílemi i ohřáli. A kam jsme jeli? Nedávno jsem psala o zámku Žleby a slibovala, že se na něj ještě vrátíme.
Na zámek jsme dorazili kolem desáté hodiny a zakoupili si vstupenku na prohlídku v 11.45. Zvolili jsme nejdelší okruh.Čas do začátku prohlídky jsme strávili v oboře pod zámkem, kde jsme si prohlédli kromě bílých jelenů ještě jiná zvířata.Jaká to byla, se nechte překvapit v samostatném článku, který bude následovat.
Zámkem nás provedla příjemná slečna Markéta, členka skupiny historického šermu AMORET. O víkendu jste měli možnost sledovat v televizi pohádku ,,Nejkrásnější hádanka", která se natáčla i na tomto zámku.Prohlídka končila v zámecké kuchyni, kde jsme dostali ochutnat zámecký mazanec a jidášky .Ale nesla se tam hlavně vůně nějakého masa pečeného na česneku ,hmmmmmm.
Cestou domů jsme se stavili ještě jednou na hřbitůvku, o kterém jsem taky minule psala.A taky bude ještě jeden článeček.No a to je pro dnešek vše. Rozloučím se je jedním pohledem na zámek a zbytek fotek bude v galerii zde: http://propohodu.blog.cz/galerie/zamek-zleby
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alis Alis | Web | 10. dubna 2012 v 8:30 | Reagovat

Ahoj :-) výletem jste určitě nic nezkazili :-)  :-) a Žleby jsou nádherné :-)  :-)

2 Jarka Jarka | Web | 10. dubna 2012 v 8:40 | Reagovat

Zámek je moc krásný a vidím, že jste na něm nebyli sami, ale přilákal i hodně dalších lidí. Dobře jste udělali, že jste tu Šumavu odložili, počasí opravdu nebylo k tomu, zato včera už aspoň hezky svítilo sluníčko. 8-) Těším se na další články i fotky. :-)

3 Helena Lišková Helena Lišková | E-mail | Web | 10. dubna 2012 v 15:00 | Reagovat

Je skvělé, že jsi prožila velikonoční svátky v pohodě...já s přítelem jela do Tater a bylo to taky úžasné.
Jak jsem tu už jednou psala, i já se chci ještě někdy na Žleby mrknout :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama